Registered on July 05, 2017
marcinstopa
 

marcin stopa

Boy
United States (new york)

User comment
Można ograniczać jej wydajność przez przymykanie kratek wentylacyjnych lub nawiewników (popularne jest stosowanie nawiewników z automatyczną regulacją stopnia otwarcia uzależnioną od wilgotności powietrza lub od różnicy ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz), lecz gdy jest niewystarczająca, pomóc może tylko otwieranie okien.
Budując własny dom, obiecujemy sobie nie mieć takich problemów: u nas nie będzie wiało chłodem, będzie ciepło i przytulnie, nawet zimą.
Podczas silnych mrozów różnica temperatury między wnętrzem a otoczeniem jest tak duża, że działanie wentylacji jest dokuczliwe.
Niestety, ze względu na coraz szczelniejsze okna i drzwi, bardzo trudno o odpowiedni nawiew.
Po przepłynięciu przez kanały powietrze kierowane jest do wyrzutni powietrza, przez którą jest wyrzucane na zewnątrz budynku.
Przepływ jest także lepszy, gdy kanały mają przekrój okrągły, a nie kwadratowy.
Gdy w pomieszczeniach sanitarnych brakuje kanału wywiewnego – powinniśmy go dorobić.
Usuwanie na zewnątrz zasysanego przez wentylator powietrza będzie się odbywało przez wyprowadzoną przez ściankę kolankową wyrzutnię, bez konieczności ingerencji w pokrycie i ocieplenie dachu.
Potrzebne są w nim tylko dwa wentylatory – nawiewny i wywiewny, które można umieścić z dala od pokoi, np.
Gdy z jakiegoś powodu ciąg słabnie, wirnik zwalnia – to sygnał dla układu automatyki sterującej nasadą, że wentylacja staje się za mało wydajna.
Bardzo często wówczas dochodzi do groźnego procederu zaklejania kratek wentylacyjnych.
Producenci prześcigają się w coraz to nowszych technologiach, dając klientowi możliwość wyboru, wśród dużej ilości dostępnych produktów.
Stąd odzysk ciepła z wentylacji i wynikająca z tego oszczędność na ogrzewaniu.
Rekuperator to określenie centrali wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej zawierającej wymiennik ciepła.
Rekuperacja dosłownie oznacza odzyskiwanie energii.
Wynika to z konieczności doprowadzenia do prawie wszystkich pomieszczeń przewodów, którymi jest transportowane powietrze nawiewane i wywiewane.
Należy zwrócić uwagę na to, że rekuperatory, bo tak nazywamy centrale z odzyskiem ciepła, wymuszają ilość przepływającego powietrza dzięki wentylatorom, zarówno nawiewnego jak i wywiewnego, a ich regulacja umożliwia dopasowanie wydajności systemu wentylacji do potrzeb domowników, jak również utrzymuje zalecaną intensywność wymiany powietrza.
Sposób i trasa prowadzenia instalacji zależy od jej rodzaju: od tradycyjnych kanałów stalowych o dużych średnicach do nowoczesnych przewodów polietylenowych, które można rozprowadzić np.
To od jego skuteczności zależy sprawność odzysku ciepła całego urządzenia, jak i całego systemu rekuperacji.
Pojęcie rekuperacji związane jest z odzyskiem energii, którą potem w dalszym procesie można przetwarzać.


Niektóre pomieszczenia są pomieszczeniami tzw.
Zalecamy skorzystać z wiedzy i doświadczenia naszej firmy, która montując i serwisując centrale już kilka lat, zna zalety i wady poszczególnych modeli rekuperatorów.
Zastosowanie wentylacji mechanicznej zapewni 100% skuteczności wymiany powietrza, a jednocześnie pozwoli na znaczne oszczędności inwestycyjne w porównaniu do kosztów budowy komina.
System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła może zastąpić wentylację grawitacyjną, tradycyjnie stosowaną w domach i mieszkaniach.
Montaż systemu rekuperacji najlepiej połączyć z generalnym remontem pomieszczeń.
Rekuperacja energii jest podstawową funkcją i elementem w domu energooszczędnym.
Dobór rekuperatora o właściwej mocy jest kluczem do skutecznej i energooszczędnej wentylacji.


Wymiana ciepła jest tym większa im bardziej pozwala na to materiał wymiennika ciepła oraz jego kształt.
Czyli mamy proces odzyskiwania ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz.
Ważne jest, by nie sąsiadowało ono z 'cichymi' pomieszczeniami typu sypialnia czy pokoje dzieci, ponieważ wentylatory rekuperatora emitują dźwięk.

Spręż – potocznie moc powietrza, to parametr który informuje jakie opory instalacji jest w stanie pokonać nasz rekuperator.
Dom można wyposażyć w jeden z trzech rodzajów instalacji mechanicznej.


Dzięki wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła do pomieszczeń stale napływa świeże powietrze, bez względu na to, czy regularnie wietrzymy mieszkanie.



Privacy Policy  -  Contact